Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Jedź z nami na biwak!!! Weź udział w projekcie „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Utworzono dnia 18.09.2020

Projekt ten adresowany jest do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, niepracujących na umowę o pracę i nieuczących się dziennie, z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Mogą też wziąć udział osoby, które nie ukończyły 18 roku życia i uczą się dziennie, jeśli są zagrożone nieukończeniem nauki (częste nieobecności w szkole). Projekt FOLM realizowany jest w trzech europejskich regionach: Cantabria (Hiszpania),Warmia i Mazury (Polska) i Mid West (Irlandia). Bank Żywności realizuje projekt w Polsce. Liderem projektu jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Projekt przeprowadzany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli kształcenie i rozwój osobisty w kontakcie z naturą. Niniejsza forma edukacji wykorzystywana jest skutecznie w Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat.

Nowatorska koncepcja naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu to przysłowiowy „powrót
do natury”, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

Uczestnicy projektu idą, wraz z trenerami, na kilka dni do lasu, gdzie pracują, w warunkach naturalnych, nad rozwojem osobistym. Uczą się radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, kreatywności, zachowań asertywnych, współpracy w grupie, budowania pozytywnych relacji
z ludźmi czy nabywania kompetencji przywódczych. Zapewnione mają wiele atrakcji podczas tej przygody: pogaduchy w grupach i indywidualne z super ludźmi, opowieści o lesie, rozmaite warsztaty, np. jak rozpalić ognisko bez zapałek, zbudować gliniany piec, czy też odnaleźć się w nieznanym terenie i wiele wiele innych.

 

W Polsce do końca lipca 2021 roku, z projektu ma skorzystać 330 osób.

 

Udział w projekcie FOLM podzielony jest na 3 etapy:

I - to wyjście w teren z trenerami (7-dniowa, ekscytująca przygoda w formie biwaku, podczas wyprawy po Warmii i Mazurach, z elementami trekkingu z doświadczonymi trenerami
z zakresu szkoleń w kontakcie z naturą nie ma nic wspólnego z survivalem,

II - to praca indywidualna z trenerem personalnym, który pomoże w budowaniu własnej ścieżki życiowej i zmobilizuje do działania,

III - to dostęp do innowacyjnej platformy internetowej skupiającej przedstawicieli biznesu, którzy za jej pośrednictwem rekrutować będą pracowników spośród uczestników projektu FOLM jak również pomoc w dostępie do edukacji, szkoleń, zatrudnienia, tak aby młody człowiek mógł odbudować pewność siebie, zwiększyć samoocenę, dokształcić się, a następnie znaleźć pracę.

 

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne! Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię za pośrednictwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz Norweskiego Funduszu Grantowego dla Młodzieży.

Zapewniamy na wyprawę niezbędny sprzęt tj. namiot, śpiwór, karimatę, plecak, nawet nieprzemakalną odzież i obuwie oraz wyżywienie podczas wyjść plenerowych , które kompletowane jest na wskazania poczynione w ankietach przez beneficjentów.

W każdym miesiącu będziemy organizować 2 lub 3 wyjścia (poza miesiącami zimowymi). Zwracamy uczestnikom koszty podróży.

Uczestnicy wracają z wyprawy podbudowani, silniejsi, znający swoje mocne strony i własny potencjał, zmotywowani i pełni energii. Po wyprawie mają do dyspozycji kontakt z coachem
i mentorem.

Koniecznie obejrzyj na YouTube filmik i przekonaj się, że ta wyprawa jest właśnie dla Ciebie!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=5yDlaM3UiC8

https://www.folmweb.com/pl

 

Odwiedź nas na FB

CZAS na LAS, czyli co nas kręci w projekcie FOLM….i obserwuj relacje z naszych wypraw.

 

Kontakt: 510 172 336 Ola

               698 345 652 Ewelina

czytaj dalej na temat: Jedź z nami na biwak!!! Weź udział w projekcie „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Informacja

Utworzono dnia 09.09.2020

I N F O R M A C J A

 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gródku informuje, iż przy zachowaniu środków ostrożności tj. obowiązkowego zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu, będą wydawane po raz kolejny paczki żywnościowe.

Zapraszamy osoby zakwalifikowane do pomocy żywnościowej  w ramach Podprogramu 2019 do odbioru paczek żywnościowych w dniach 15 – 17 września 2020 r.  w godz. 9.00 – 13.00  przy ul. Fabrycznej 12.

Przypominamy też, że oczekując ze względu na własne bezpieczeństwo, należy zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zastosowanie się do powyższych informacji.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 222-500-115 lub oddział zakaźny szpitala, tel. 85 740-94-01. Istnieje również całodobowa, bezpłatna infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590.

czytaj dalej na temat: Informacja

ogłoszenie

Utworzono dnia 24.07.2020

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020.

                       PODPROGRAM 2020

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku informuje, iż od dnia 3 sierpnia 2020 r. mieszkańcy gminy Gródek będą mogli ubiegać się o pomoc żywnościową w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Podprogram 2020”.

Wsparcie dotyczy osób spełniających kryterium określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz której dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. nie więcej niż:

- 1 402,00 złotych dla osoby samotnie gospodarującej,

- 1056,00 złotych dla osoby w rodzinie.

Szczegółowe informacje oraz oświadczenie i skierowanie są dostępne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gródku bądź na stronie MRPiPS – www.gov.pl/web/rodzina/podprogram-2020  (załącznik nr 5).

czytaj dalej na temat: ogłoszenie

Komunikat

Utworzono dnia 24.07.2020

KOMUNIKAT

Od dnia 3 sierpnia 2020 r. w godzinach 8.00 – 12.00 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku będzie przyjmował wnioski na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 o ustalenie prawa do:

  • zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami,
  • świadczeń z funduszu alimentacyjnego,
  • świadczeń dobry start „300+”,

Klienci zobowiązani są z należytą starannością wypełnić wniosek, do wniosku dołączyć kserokopie wymaganych dokumentów, a oryginały okazać do wglądu pracownikowi przyjmującemu wniosek.

Pracownicy służą pomocą w wypełnieniu wniosków pod numerem telefonu 85 7180127.

Po wyznaczonych godzinach zaleca się uzgodnienie telefoniczne z pracownikiem terminu wizyty na złożenie wniosku.

Klient po wejściu do budynku jest zobowiązany zdezynfekować dłonie oraz mieć zasłonięte usta i nos. Należy również pamiętać o zachowaniu co najmniej 1,5 m dystansu, przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz cierpliwości w oczekiwaniu.

Wnioski oraz inną korespondencję można również składać za pośrednictwem urzędu pocztowego.

Zachęcamy do załatwiania spraw za pośrednictwem dostępnych kanałów komunikacji elektronicznej takich jak: Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Bankowość Elektroniczna lub Platforma ePUAP - zakładka E-usługi

Ogłoszenie

Utworzono dnia 03.07.2020

     

PACZKI ŻYWNOŚCIOWE W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO:

POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 OSOBOM UPRAWNIONYM BĘDĄ WYDAWANE W DNIACH:

7, 8, 9 LIPIEC 2020 R. GODZ. 9.00-13.00

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Dobry start

Utworzono dnia 19.06.2020

"Dobry Start" 2020 r. dla ucznia

Świadczenie „Dobry Start” jest dla każdego uczącego się dziecka.

Rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.  

 Dla kogo wsparcie?

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

 Jak dostać świadczenie "Dobry Start"?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek można składać już od 1 lipca online a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

czytaj dalej na temat: Dobry start

Ogłoszenie

Utworzono dnia 05.05.2020

Z UWAGI  NA AWARIĘ  SAMOCHODU DOSTAWCZEGO, PACZKI ŻYWNOŚCIOWE

W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO:  POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

OSOBOM UPRAWNIONYM BĘDĄ WYDAWANE

      8 MAJ 2020r

     11 MAJ 2020r

     12 MAJ 2020r

     GODZ. 9.00-13.00                        

PRZEPRASZAMY ZA NIEUDOGODNIENIA

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Ogłoszenie

Utworzono dnia 24.04.2020

OGŁOSZENIE KIEROWNIKA GOPS W GRÓDKU W SPRAWIE ZASAD ZAŁATWIANIA SPRAW W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRÓDKU   Działając na podstawie § 13 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych...

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Informacja

Utworzono dnia 09.04.2020

Informacja

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku informuje , iż  w dniu 09.04.2020 r. zostały wypłacone świadczenia wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego  przysługujące za miesiąc kwiecień 2020 r.

Powyższe świadczenia za miesiąc maj 2020 r. zostaną wypłacone w dniu 25.05.2020 r., o zmianie terminu wypłaty świadczeń poinformujemy na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gródku.

maseczki

Utworzono dnia 07.04.2020

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Utworzono dnia 07.04.2020

Ogłoszenie

Utworzono dnia 27.03.2020

OGŁOSZENIE

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gródku

w sprawie zasad załatwiania spraw

od dnia 23.03.2020 r. do odwołania

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, zmieniają się zasady przyjmowania klientów w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gródku.

Funkcjonowanie Ośrodka zostaje dostosowane do aktualnej sytuacji i objęte specjalnymi procedurami:

1. W czasie godzin urzędowania drzwi wejściowe do budynku Ośrodka przy ul. Fabrycznej 8
lok. 2 będą zamknięte!

W celu załatwienia sprawy proszę o kontaktowanie się z Ośrodkiem:

a) telefonicznie: 85 718 01 27

b) mailowo: gops@grodek.pl

c) pocztą tradycyjną: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gródku

                                  16 -040 Gródek

                                   ul. Fabryczna 8 lok. 2

Zachęcamy także do korzystania z portalu www.epuap.gov.pl aby potwierdzić profil zaufany, nie trzeba udawać się do Ośrodka, wystarczy zrobić to za pośrednictwem bankowości elektronicznej – na stronie www.pz.gov.pl.

2. W sprawach pilnych wymagających osobistego kontaktu klienci będą przyjmowani wyłącznie po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem terminu wizyty (nr tel. 85 718 01 27).

3. Gotowe dokumenty będą przesyłane klientom pocztą, a w wyjątkowych sytuacjach o terminie odbioru dokumentu klienci będą zawiadamiani telefonicznie przez pracownika Ośrodka.

4. Druki i formularze niezbędne do załatwienia sprawy można pobrać ze strony internetowej Ośrodka https://www.gopsgrodek.naszops.pl lub bezpośrednio w Ośrodku po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem Ośrodka ich odbioru.

Apeluję do mieszkańców o ograniczenie do absolutnego minimum wizyt w Ośrodku.

Wprowadzone obostrzenia mają służyć bezpieczeństwu i zdrowiu nas wszystkich. Aby zadziałały, wszyscy musimy bezwzględnie zachować środki ostrożności i nie narażać nikogo na potencjalnie zakażenie panującym w Polsce koronawirusem.

                                                                                      Kierownik GOPS w Gródku

                                                                                Jolanta Bójko

Komunikat

Utworzono dnia 13.03.2020

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny